Turqia mbyll bazën ajrore dhe kazermat që ishin përdorur nga puçistët

Turqia do të mbyllë bazën ajrore pranë Ankarasë dhe të gjitha kazermat që janë përdorur nga ushtarët mashtrues siç i quajnë ata, gjatë përpjekjes së dështuar për grusht shtet dy javë më parë, tha Kryeministri turk Binali Yildirim, transmeton lajmi.net.

“Ne do të mbyllë të gjitha kazermat që ata kanë përdorur për tanke dhe të gjitha bazat ajrore të helikopterëve nga ushtarët mashtrues”, tha Yildirim.

Turqia tash e një kohë ka filluar “pastrimin” e të gjitha institucionet shtetërore dhe më gjerë, gjithashtu, janë arrestuar qindra mijëra ushtar.

turkey-officerjpg-thumb-large-650x358-1

Temat
BotëLajme

Të afërta