Ju kujtohet futbollisti që e fitoi “Puskas 2015”? Ai ka marrë një vendim të pabesueshëm

Futbollisti që fitoi çmimin Puskas për vitin 2015, është pensionuar.

Lojtari që u bë i njohur me golin e tij të jashtëzakonshëm që më pas u shpall më i miri në botë për vitin 2015 nga FIFA, Ëendell Lira, është pensionuar.

Ai e ka konfirmuar lajmin, duke e dhënë një deklaratë emocionuese, përcjellë “Lajmi.net”.

“Kam pasur disa oferta, por vendimi për pensionim është përfundimtar. Në futboll jam zhgënjyer shumë dhe kam dëgjuar shumë gënjeshtra”, deklaroi Lira.

Ai është i kushtëzuar tani nga shumë sëmundje fizike.

lira-650x358

Wendell Lira

Temat
BotëSport

Të afërta