Formacioni me yjet që Juve ka mundur t’i transferojë për 90 milionë euro (Foto)

Juventusi ka bërë transferimin më të shtrenjtë në histori të klubit, duke shpenzuar 90 milionë euro për Gonzalo Higuain.

Me 90 milionë eurot e paguara, Higuain bëhet lojtari i tretë më i shtrenjtë në histori të futbollit, pas Gareth Bale dhe Cristiano Ronaldo.

Transferimi i Higuainit për 90 milionë euro, nuk është që edhe nuk është kritikuar në mediet italiane, përcjell Lajmi.net.

Madje ‘Goal.com’ në versionin e gjuhës italiane, ka paraqitur një formacion me lojtarë, të cilët Juventusi ka mundur t’i blejë me paratë e shpenzuara për 28 vjeçarin, që edicionin e kaluar në Serie A ka shënuar 36 gola.

gonzalo-higuain-650x358

Juventus-768x401

Temat
BotëSport

Të afërta