Cityn fiton ndaj Borussia Dortmundit (Video)

Manchester City ka shënuar fitore ndaj Borussia Dortmundit, pas ekzekutimit të penalltive (7:6), në kuadër të International Champions Cup.
Koha e rregullt e ndeshjes ka përfunduar me rezultat të barabartë 1:1, me golat e Sergio Agueros (79) dhe Christian Pulisic (90).

Kurse, në ekzekutimin e penalltive ekipi nga Etihad ishte më i mirë sesa skuadra gjermane. Pep Guardiola nuk i ka inkuadruar fare në këtë ndeshje dyshen kosovare: Sinan Bytyqi dhe Bersant Celina.

https://www.youtube.com/watch?v=QdyEfKAh4gU

https://www.youtube.com/watch?v=N-1E4SxPyE4

Temat
BotëSport

Të afërta