Viktimat e Nices nuk vdiqën nga shtypja e kamionit, por nga diçka tjetër… (Foto +16)

Ka filluar të qarkullojë një teori konspirative për masakrën e Nice të Francës.

Teoritë thonë se nuk është e mundur të plagosen e të vriten 300 persona nga shtypja e kamionit, ndërsa kamioni të mos ketë asnjë pikë gjak në të.

Është publikuar një fotografi ku shihet se një kamion ka shtypur një kafshë, mirëpo shihet se ai kamion është i mbuluar me gjak, transmeton Express.

Andaj, teoritë konspirative thonë se ishte edhe një sulmues tjetër, i cili besohet se i vrau dhe i plagosi të gjithë ata persona nga një kënd tjetër, e me siguri me ndonjë armë automatike.

“Vdekjet nuk është e mundur se kanë ndodhur nga shtypja e kamionit, pasi kamioni është i pastër pa asnjë pikë gjak”, thotë teoria.

nice1_1469100614-6457644

nice_1469100608-3015357

Temat
BotëLajme

Të afërta