Lamtumirë Galatasaray, Xhemaili befason me klubin e ri (FOTO)

Blerim Xhemaili dëshiron të largohet nga Galatasaray dhe të transferohet në Bologna.

Blerim Xhemaili nuk do të luajë më në Galatasaray, por as në Genoa, ku ishte i huazuar në edicionin e kaluar.

Reprezentuesi zviceran dëshiron të transferohet në Bologna, raporton e përditshmja sportive italiane “Gazzetta dello Sport”, përcjell “Lajmi.net”.

Xhemiali është lojtar i Galatasarayt, me të cilin ekip ka kontratë deri në vitin 2017, por nuk dëshiron të rikthehet në Turqi pas trazirave.

90470887_isinbayeva_reu-5

Temat
Sport

Të afërta