AAK heq dorë nga zgjedhjet e parakohshme (Video)

Kjo ngase AAK është shprehur e gatshme që të heq dorë nga kërkesa e saj për zgjedhje të parakohshme në vend, nëse koalicioni qeverisës nuk e dërgon në Kuvend marrëveshjen për demarkacionin dhe nuk posedon afera.

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, mundet edhe t’ia zgjas jetën koalicionit qeverisës PDK-LDK .

Kjo ngase AAK është shprehur e gatshme që të heq dorë nga kërkesa e saj për zgjedhje të parakohshme në vend, nëse koalicioni qeverisës nuk e dërgon në Kuvend marrëveshjen për demarkacionin dhe nuk posedon afera.

Këtë e ka pohuar në emisionin”Republika” anëtari i kryesisë së AAK-së, Muhamrrem Nitaj.

Nitaj ka shprehur habinë pse kryeministri Isa Mustafa e ka lidhur fatin e tij politik me demarkacionin.

Temat
LajmeVend

Të afërta