Shpërthim i madh në Gjermani, dyshohet për sulm terrorist (Foto)

Dëshmitarët e rastit në Gjermani kanë thënë se kanë dëgjuar një shpërthim të zëshëm si dhe kanë parë tym mbi horizontin e kryeqytetit gjerman këta pasdite.

Xenia Antipova ka thënë se ka parë një “kamion që ka shpërthyer” që është pasur nga dy shpërthime të madha dhe disa të tjera të vogla në rrethinën Friedrichshain, e cila është e populluar me turistë, raporton Dailystar, përcjell Express.

cnzpjrdxyaaov8n_1469019288-2373988

cnzrqpzxeaa2aeq_1469019288-3337819

578f6d4563074-screenshot20160720at13-23-41_1469019288-9771667

Temat
BotëLajme

Të afërta