Putin dhe Erdogan do të takohen në Rusi në fillim të gushtit

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të takohet me homologu e tij turk, Tayyip Erdogan, në Rusi në 10 ditët e para të muajt gusht, njofton zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov.

“Takimi i Putinit dhe Erdoganit po negociohet përmes kanaleve diplomatik.

Ata kanë një marrëveshje, takimi do të ndodhë në 10 ditët e para të gushtit në Rusi. Qyteti dhe data e saktë janë duke u vendosur momentalisht,” tha Peskov, raporton RT.

part-par-par8043874-1-1-0_1469028957-4227585

Temat
BotëLajme

Të afërta