Ferencvaros – Partizani, ndeshja shkon në vazhdime (VIDEO)

Ferencvaros dhe Partizani kanë barazuar edhe në ndeshjen e dytë.

Ndeshja e kthimit kualifikuese për Ligën e Kampionëve mes Ferencvarosit dhe Partizanit, është mbyllur me rezultat 1:1.

Pasi edhe përballja e parë e zhvilluar para një jave në Shqipëri kishte përfunduar me rezultat të njejtë, do të duhen vazhdimet për ta përcaktuar skuadrën që kalon tutje, raporton Lajmi.net.

Në ndeshjen e sontme Gera i kaloi vendasit në epërsi nga penalltia, ndërsa rezultati u barazua falë një autogoli nga Husing.

Temat
Sport

Të afërta