Diplomatja kosovare kërkoi takim me Hillary Clintonin në vitin 2010 (Dokument)

Në mesin e 300 mijë e-maileve të publikuara nga WikiLeaks janë edhe disa të personaliteteve të njohura kosovare.

Në vitin 2010 ambasadorja e tanishme e Kosovës në Holandë, Vjosa Dobruna kishte shkëmbyer disa e-maile me kandidaten për presidente të SHBA-ve, Hillary Clinton, transmeton Indeksonline.

Dobruna kishte kërkuar takim me Clinton para zgjedhjve të parakohshme të vitit 2010, në mënyrë që të fitonte përkrahje nga ajo për fuqizimin e rolit të gruas në politikën kosovare.

Për të lexuar e-mailet e shkëmbyera mes Dobrunës dhe Clinton klikoni këtu.

w1_1469014610-3456389

w2_1469014608-536015

Temat
LajmeVend

Të afërta