Alarmi për bombë në Bruksel ishte i rrejshëm

Një operacion i gjerë policor në kryeqytetin belg për alarm me bombë, i cili zgjati gjatë gjithë pasdites së sotme, ishte i rrejshëm, njoftojnë zyrtarët.

BBC raporton se policia ishte njoftuar pas raportimeve se një person po sillej në mënyrë të dyshimtë dhe kishte të veshur një pallto nga e cila dukeshin tela, përcjell Express.

Operacioni ka përfunduar dhe person i dyshuar doli të jetë një student i rrezatimit bërthamor në universitetin e Brukselit.

90463053-333d4158-1e2e-4a70-b849-5ccab7673a1a_1469031695-1528328

Temat
BotëLajme

Të afërta