Ushqimet që duhet t’i konsumoni gjatë verës

Vera ka trokitur, por ne nuk ndihemi gati e për të qenë më të qartë, trupat tanë nuk janë ende gati ! Ka pasur një diskutim mjaft të gjerë mbi temën “Trupa vere” dhe shumë vajza janë gjendur nën situatat presionuese të një trupi perfekt
Nuk keni pse të ndiheni keq, pasi nëse vërtetë dëshironi të humbni disa kilogramë, ju thjesht keni nevojë për këto ushqime magjike ! Të lehta, të shijshme, të pasura në vlera ushqyese, janë frutat, perimet dhe gatimet e mëposhtme, ato për të cilat keni pasur nevojë. Supa të ftohta Shpesh perimet bazë të supave të ftohta përmbajnë shumë fibra që promovojnë humbje peshe me kalimin e kohës.

Shalqi

Ky frut vere përmban llojin e fibrave që mban yndyrën jashtë nga sistemi juaj dhe përqindja e lartë e ujit ndihmon për t’ju mbajtur të hidratuar .

Luleshtrydhe

Ashtu si shumë fruta, luleshtrydhet janë të mbushura me fibra dhe vlera ushqyese mjaft të rëndësishme për organzimin.

Lakër jeshile

Perimet e pjekura në skarë Janë më të ulëta në kalori e yndyra, dhe janë të pasura në fibra.

Ushqim deti i pjekur në skarë

Një nga mënyrat më të kënaqshme për të ngrënë dhe për të kontrolluar peshën është që të përfshini proteinat në çdo vakt, I pjekur në skarë, peshku është një burim i përkryer i proteinave

Kastraveci

Domate

Avokado

Ananasi

Frutat tropikale përmbajnë dy enzima të fuqishme që ju ndihmojnë të digjni yndyrat në mënyrë më efikase dhe më të shpejtë.

Temat
Shëndet

Të afërta