Sulm terrorist në Turqi, vriten dy policë dhe plagosën pesë të tjerë

Dy policë janë vrarë dhe pesë të tjerë janë plagosur pas një sulmi terrorist që ka ndodhur të martën ndaj një patrulle policore qarkun Maçka në krahinën turke të Trabzonit.

Lajmin e ka bërë të ditur prefekti i qytetit Trabzon, Yucel Yavuz.

Në deklaratën me shkrim, Yavuz njoftoi se më 19 korrik 2016 në qarkun Maçka është kryer sulm terrorist ndaj patrullës policore e cila po kryente kontroll rrugor, raporton Anadolu Agency.

Yavuz potencoi se ka filluar një operacion për t’i kapur autorët e këtij sulmi.

Sulm-ne-Turqi-780x439

Temat
BotëLajme

Të afërta