Sërish dramë në Francë: Një i armatosur rrethon një hotel

Policia franceze ka rrethuar një hotel në jug të vendit, kjo erdhi pas informacionit se brenda hotelit është një “njeri i armatosur”, raportojnë mediat vendase franceze.

Hotel ‘Bolen’ ishte evakuuar, dhe xhandarët i tha Reuters se njeriu i dyshuar ka një thikë dhe ndoshta një mjet shpërthyes, transmeton lajmi.net.

Siç është raportuar nga RT, policia rrethoi hyrjen në hotelit, në vendin e ngjarjes po ashtu janë ambulancat dhe zjarrfikësit.

Nuk janë dhënë më shumë detaje apo motive për ngjarjen në fjalë.

sulmohet-redaksia-e-revist-euml-s-satirike-ldquo-charlie-hebdo-rdquo-11-t-euml-vrar-euml_hd-780x439-650x358

15france-ss-2-master768-v3-780x439_1468567133-2300783

Temat
BotëLajme

Të afërta