Pak para sulmit në Nicë, terroristi bëri ‘selfie’ në kamion (Foto)

Mohamed Lahouhlel duket shumë i lumtur dhe i relaksuar teksa pozonte për një ‘selfie’ pikërisht në kamionin me të cilin më vonë do të mbyste më shumë se 80 persona, në mesin e të cilëve pati edhe fëmijë.

Fotografia e cila u bë publike çaste më parë, tregon vrasësin i cili së bashku me një shok të tij, brenda kamionit bënin ‘selfie’ para se ai të krynte vrasje masive në festën e ditës kombëtare të Francës, transmeton lajmi.net.

Me gishtin e mesëm të çuar lartë, fotografia thuhet se u bë me 12 korrik, dy ditë para se të ndodhte masakra.

Policia kundër terrorizmit thuhet se i kishte marr këto fotografi në telefonin e vrasësi pasi ky u fundit u gjuajt për vdekje po atë natë.

3669941900000578-3697480-image-m-13_1468932695567-1

3669925200000578-3697480-Smirking_The_second_picture_was_taken_on_July_13_the_eve_of_the_-m-19_1468935998261

Temat
BotëLajme

Të afërta