Pogba te United, zbulohet dita e vizitave mjekësore

“Telenovela” e gjatë rreth të ardhmes së Paul Pogba duket se po shkon drejt fundit.

Sipas britanikes “The Sun”, francezi i cili ka qenë në bisedime gjatë kësaj kohe me Real Madrid, Barcelonën, Manchester Unitedin, Manchester Cityn dhe Bayern Munichun, pa hedhur asnjëherë poshtë mundësinë e qëndrimit te Juventusi, me në fund ka vendosur të kthehet në “Old Trafford”, ndërsa klubi italian do të përfitojë 125 milionë euro nga shitja e tij.

Si tabloidi britanik, ashtu edhe e përditshmja franceze “L’Equipe” raportojnë sot se trajneri i Unitedit, Jose Mourinho ka rënë dakord për shumën që do të shpenzohet për lojtarin dhe rrogën e tij, pasi e cilëson një investim shumëvjeçar dhe të rëndësishëm.

Ndërkaq, është zbuluar se rroga bazë e lojtarit do të jetë 241 mijë euro në javë, ndërsa para se të hedhë firmën në kontratë, ai do të kryejë vizitat mjekësore gjatë ditës së martë.

Temat
BotëSport

Të afërta