Morata rikthehet në Serie A

Klubet nga Serie A kanë filluar që të bëjnë lëvizjet e yjeve të mëdha në këtë afat kalimtar.

Raportohet se Napoli është i gatshëm të shesë sulmuesin argjentinas Gonzalo Higuain, dhe si zëvendësues të tij ta sjellë sulmuesin e Real Madridit, Alvaro Morata.

Marca raporton se Napoli ka shprehur interesim për Moratan, pasi Higuan është bërë caku kryesor i Juventusit.

Real Madridi tashmë ka refuzuar një ofertë prej 60 milionë euro për shërbimet e spanjollit, që besohet të ketë qenë nga Chelsea, dhe thuhet se nuk janë të interesuar që ta largojnë.

morata-1-e1468848775187-780x439

morata

Temat
BotëSport

Të afërta