11 të vrarë në sulmet terroriste në Jemen

Numri i personave të vrarë gjatë dy shpërthime me makina-bombë që ndodhën këtë të hënë në dy pika kontrolli të ushtrisë në një ish-bastion të Al-Kaedas në Jemenin juglindor, është rritur në 11, referuar thonë zyrtarët vendas.

11 persona u vranë dhe 18 u plagosën gjatë shpërthimeve. Katër civilë ishin në mesin e të vrarëve.

Asnjë nuk ka marrë ende përgjegjësinë për sulmin, megjithatë dyshohet se përgjegjëse janë grupe islamike radikale.

jemen_1468877366-8567260

A soldier talks on a mobile phone as he stands at the site of a suicide car bomb attack at a military checkpoint near the government-held port city of Mukalla, Yemen July 18, 2016. REUTERS/Stringer

A soldier talks on a mobile phone as he stands at the site of a suicide car bomb attack at a military checkpoint near the government-held port city of Mukalla, Yemen July 18, 2016. REUTERS/Stringer

Temat
BotëLajme

Të afërta