Receta magjike, pastron mushkëritë nga duhani

Duhanpirja padyshim se ndikon në mënyrë negative në shëndetin tonë dhe sidomos prek mushkëritë, mirëpo me këtë recetë, e cila madje edhe rekomandohet nga shkencëtarë të ndryshëm edhe për parandalimin e kancerit, ju do t’i pastroni mushkëritë tuaja.

1 rrënjë e vogël xhinxheri

2 lugë gjelle shafran

1 litër ujë

400 gram hudhra

400 gram sheqer

Metoda e përgatitjes:

Hidhni ujë në një tenxhere, vendoseni në zjarr dhe shtoni sheqerin.

Kur të fillojë të ziejë, shtoni hudhrën, xhinxherin e thërmuar dhe shafranin.

Prisni derisa përbërja të ziejë.

Hiqeni nga nxehtësia dhe lëreni të ftohet në temperaturën e dhomës.

Mbajeni pijen në frigorifer dhe pini dy lugë gjelle në mëngjes me stomak bosh dhe dy në mbrëmje, pas vaktit të fundit.

Temat
Shëndet

Të afërta