Pse e la muzikën Bedri Islami i hitit “Gocë pejane”?

E kush nuk e njeh këngën e famshme “Gocë pejane”, një këngë që në vitet 2000 ishte hit i madh, shkruan “Kosovarja”.

“Oj gocë pejane, oj gocë magjike…”, këto vargje këndoheshin bukur nga këngëtari Bedri Pejani, i cili ishte mjaft aktiv asaj kohe.

Por, ka vite që Bedriu është zhdukur plotësisht nga skena dhe jeta publike.

Ai, po mjaftohet me sukseset e të birit, këngëtarit Lind Islami.

Bedri Pejani

Temat
Showbiz

Të afërta