Maces i kishte ngecur koka, ja si e kanë shpëtuar zjarrfikësit

Macet njihen si kafshë mjaft të lazdruara dhe për këtë arsye nganjëherë përfundojnë në situata të vështira.

Njëlloj i kishte ndodhur edhe kësaj maceje të cilës i kishte ngecur koka, përcjell lajmi.net

Zjarrfikësit e kanë shpëtuar macen duke i’a liruar kokën nga hekurat me ndihmen e sapunit.

“Kur ne arritëm, ajo ishte e mbërthyer dhe mezi po merrte frymë”, kanë treguar zjarrfikësit.

“Pasi erdhi pronari dhe solli sapunin, ne e aplikuam atë rreth qafes së maces dhe në këtë mënyrë për pak minuta e liruam”, përfundojnë ata./lajmi.net

13697167_1034107840008590_5204023886295476736_n

13690714_1034107856675255_320421944203648777_n

13729164_1034107816675259_2505860228013658410_n

13729041_1034107830008591_6303086344692610665_n

13716183_1034107866675254_6109211489254273625_n

Temat
Fun

Të afërta