Ushtarët e poshtëruar, u dorëzuan vetëm me brekë (Foto)

Kjo foto tregon simbolin e përfundimit të grushtit të shtetit dhe triumfin e Presidentit Erdogan.

Ajo tregon ushtarët që dorëzohen përpara tankeve të tyre dhe janë vetëm më të brendshme.

Të shtrirë në tokë, vetëm më brekë, këta ushtarë të poshtëruar u dorëzuan.

Ushtarët e arrestuar janë nxjerrë jashtë ndërtesës nga forcat speciale policore gjysmë të zhveshur dhe janë dërguar drejt qendrave të paraburgimit me autobusët e bashkisë, transmeton Express.

Gjatë operacionit në godinën e Komandës së Përgjithshme të Xhandarmërisë ka shpërthyer një zjarr ku ende vazhdon të dalë tym ndërsa ekipet zjarrfikëses kanë vënë nën kontroll zjarrin.

thumbs-b-c-eeee9d4066c22048b3114429148a752e_1468668558-9260050

Temat
BotëLajme

Të afërta