Mbytën 20 refugjatë në brigjet e Italisë, shpëtohen 366 të tjerë

Policia italiane ka thënë se ka arritur të shpëtoi 366 persona, por të paktën 20 persona të tjerë ishin mbytur, raportoi Reuters, transmeton lajmi.net.

Policia italiane thonë së ka shpëtuar anije nga të cilat refugjatët u përpoq të kalojnë Mesdheun.

Policia italiane ka thënë se ka arritur të shpëtoi 366 persona, por të paktën 20 persona tw tjerw ishin mbytur, raportoi Reuters, transmeton lajmi.net.

Refugjatët shpëtuan dje në katër operacione të veçanta, ata ishin me tre anije gome të mbipopulluara dhe varka peshkimi prej druri.

Të gjithë u dërguan në portin sicilian të Augusta, ku janë marrë në pyetje nga policia italiane dhe Interforsa, që luftojnë kundër emigracionit të paligjshëm.

Temat
BotëLajme

Të afërta