Lamtumirë Valencia, Mustafi befason me klubin e ri (FOTO)

Valencia është e gatshme ta sakrifikojë mbrojtësin Shkodran Mustafi, për ta mbajtur në klub mesfushorin Andre Gomes.

Reprezentuesi portugez ka zgjuar interesim të madh nga klube të ndryshme evropiane.

Por, Valencia dëshiron ta mbajë atë duke e nxjerr në shitje Mustafin, për të përmirësuar bilancin, shkruan e përditshmja sportive madrilene “Marca”, përcjell “Lajmi.net”.

Dhe, “Marca” shton se Valencia është në bisedime me Milanin për transferimin e reprezentuesit gjerman në “San Siro”.

Ai ka kontratë në Mestalla deri më 2019.

19-105

Temat
Sport

Të afërta