Imazhe të gjakosura që tregojnë kaosin në Turqi (Foto+16)

Gjatë natës së mbrëmshme pati shumë të papritura, më së miri e shfaqin fotografitë e më poshtme që flasin më shumë se 1000 fjalë.

Tentimi i ushtrisë turke për ta marrë kontrollin e shtetit rezultojë me dështim, pasi populli e kundërshtojnë një gjë të tillë dhe doli në rrugë duke ‘luftuar’ me ushtrinë, transmeton lajmi.net.

Grusht shteti në Turqi përfundoi me mbi 200 viktima dhe më shumë se 1.500 persona u plagosën. Në rrugët e Stambollit dhe Ankarasë tërë natën kishte kaos, siç dëshmohet nga fotografitë shqetësuese nga vendi i ngjarjes.

GettyImages-576523394

GettyImages-576523434

GettyImages-576538554

GettyImages-576538632

GettyImages-576538708

GettyImages-576538862

GettyImages-576539426

GettyImages-5765247081

profimedia-02942682321

profimedia-02942688671

profimedia-02942744051

profimedia-02942751541

profimedia-02942753151

profimedia-02942753371

Temat
BotëLajme

Të afërta