Arsenali kërkon dy qendërmbrojtës nga Serie A

Konstas Manolas i Romës dhe Daniele Rugani i Juventusit janë dy mbrojtësit që po i kërkon trajneri Arsene Wenger.

Corriere dello Sport raporton se Arsenal janë duke bërë një lëvizje për mbrojtësin grek Kostas Manolas.

25-vjeçari, me vlerë 30 milionë funte është kërkuar edhe nga Chelsea, por Roma janë të prirur për t’i dorëzuar atij një marrëveshje të re dhe ndoshta vetëm një marrëveshje me kesh plus portierin Wojciech Szczesny mund të jetë në horizont.

Ndërsa, sipas calciomercato.com, Juventus kanë hedhur poshtë një qasje prej 25 milionë funteve nga Arsenali për mbrojtësin 21-vjeçar, Daniele Rugani.

Arsenali gjithashtu u përpoq të nënshkruajë atë në vitit të kaluar, por Juve janë të etur për të mbajtur atë dhe të vlerësoj lart italianin.

rugani

manolas-780x439

Temat
BotëSport

Të afërta