Nëse keni pirë duhan mbi pesë vite, kështu mund t’i pastroni mushkëritë (Foto)

Duhan pirja padyshim se ndikon në mënyrë negative në shëndetin tonë dhe sidomos prek mushkëritë, mirëpo me këtë recetë, e cila madje edhe rekomandohet nga shkencëtarë të ndryshëm edhe për parandalimin e kancerit, ju do t’i pastroni mushkëritë tuaja.

Përbërësit:

1 rrënjë e vogël xhinxheri

2 lugë gjelle shafran

1 litër ujë

400 gram hudhra

400 gram sheqer

Metoda e përgatitjes:

Hidhni ujë në një tenxhere, vendoseni në zjarr dhe shtoni sheqerin.

Kur të fillojë të ziejë, sht0ni hudhrën, xhinxherin e thërrmuar dhe shafranin.

Prisni derisa përbërja të ziejë.

Hiqeni nga nxehtësia dhe lëreni të ftohet në temperaturën e dhomës.

Mbajeni pijen në frigorifer dhe pini dy lugë gjelle në mëngjes me stomak bosh dhe dy në mbrëmje, pas vaktit të fundit.

heres-how-to-clean-the-lungs-in-3-days-600x356-mjosi3e5ax7bk2zhibvmqdaxjnuhqfm9p4nzh39sx0-700x352_1468332160-3365190

Temat
Shëndet

Të afërta