Juventusi refuzon dy oferta të anglezëve për mbrojtësit e vet

Zonja e Vjetër ka refuzuar ofertat për danielerugani-cropped_qr4fwy1pw18i1u67y31tmvhji

Leonardo-Bonucci

juventusi-1-780x439n dhe Daniele Ruganin.

Mbrojtësit juventinë ishin duke u kërkuar nga klubet angleze Manchester City dhe Arsenal.

Qytetarët i kishin vënë Juventusit, 60 milionë euro për Bonuccin, por tashmë kjo shumë është refuzuar, pasi mbrojtësi konsiderohet i pashitshëm.

Në anën tjetër Arsenali kishte bërë ofertë prej 30 milionë eurosh për Ruganin, por edhe kjo ofertë është refuzuar nga italianët.

Kampionët aktual janë të interesuar që të përforcohen më shumë duke kërkuar shërbimet e Medhi Benatias.

Temat
BotëSport

Të afërta