Barcelona blen edhe një mbrojtës francez

Lucas Digne është afër transferimit te Barcelona nga Paris Saint-Germaini.

Mbrojtësi i majtë, që sezonin e kaluar e kaloi si i huazuar te Roma, raportohet se do t’i kushtojë katalonasve 20 milionë euro.

Sipas raportimeve në Francë dhe Spanjë, futbollisti do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare me klubin e ri.

“AS” raporton se futbollisti të enjten do të prezantohet në Camp Nou.

Barcelona sot ka zyrtarizuar francezin tjetër, Samuel Umtit.

Paris Saint-Germain's French defender Lucas Digne plays the ball during the French first division L1 football match Lorient (FC) vs Paris Saint-Germain (PSG) at the Moustoir stadium in Lorient, western France on November 1, 2014.  AFP PHOTO / FRED TANNEAU        (Photo credit should read FRED TANNEAU/AFP/Getty Images)

lucas-digne-a-l-ol-un-detail-qui-gache-tout-iconsport_meu_210914_08_78,112345

foto-krysor-e1468342920359-780x439

Temat
BotëSport

Të afërta