Pogba sherr me dy bashkëlojtarë pas humbjes ndaj Portugalisë

Paul Pogba nuk e ka kapërdirë dot humbjen e Francës mbrëmë ndaj Portugalisë.

Pas takimit ai ka shkëmbyer fjalë të ashpra me dy shokë të tij në dhomat e zhveshjes.

Mediat franceze shkruajnë se ai kritikoi ashpër dy shokët e skuadrës Moussa Sissoko dhe Blaise Matuidi, për dështimin e tyre për të ndalur goditjen e Eder, e cila rezultoi vendimtare.

Gjithsesi edhe vetë Pogba është vënë në qendër të kritikave të specialistëve pasi gjatë finales nuk tregoi asgjë nga potenciali i tij.

France's midfielder Moussa Sissoko controls the ball during the friendly football match between France and Cameroon, at the Beaujoire Stadium in Nantes, western France, on May 30, 2016.  France won 3-2.  / AFP / FRANCK FIFE        (Photo credit should read FRANCK FIFE/AFP/Getty Images)

Blaise Matuidi

Temat
BotëSport

Të afërta