A pajtoheni se këto janë 5 aktoret më të bukura turke? (FOTO)

Janë aktoret më të kërkuara në Turqi, por janë bërë të famshme edhe në vendin tonë falë serialeve të shumtë që jepen në televizione.

Fama e tyre i ka kaluar kufijtë e Turqisë dhe të gjithë shqiptarët dhe jo vetëm i njohin falë roleve të tyre shumë të dashura në seriale të ndryshme.

Neslihan Atagül Kimdir është aktorja turke e cila njihet tek kosovarët me emrin Nihan. Ajo në serialin Kara Sevda është e dashura e Kemajlit. Nihan ka një bukuri të jashtëzakonshme.

foto (11)

Bergüzar Korel është po ashtu një nga aktoret më të bukura dhe më të paguar në industrinë turke të filmit.

Ka luajtur në : Binbir Gece , MuhteÅŸem Yüzyıl (Sulejmani Madherishem), Karaday

foto (12)

Sapo e kujtojme me personazhin “Elif”, menjehere na vjen ndermend femra pasanike e telenoveles. Gjate rolit te saj, floket i mbante te gjata, e ndersa sot ajo ka ndryshuar totalisht.

foto (13)

Aktorja turke, Beren Sat, është njëra prej më të njohurave në Turqi.

Beren Saat, është e njohur më shumë nga seriali “Dashuri e ndaluar”.

foto (15)

Temat
Showbiz

Të afërta