Lamtumirë Barcelona, Turan e ka gati klubin e ri (Foto)

Arda Turan është i gatshëm të largohet nga Barcelona, duke u transferuar në Borussia Dortmund.
Arda Turan pritet të largohet nga Barcelona, vetëm një vit pas transferimit në klub nga Atletico Madrid.

E përditshmja sportive katalane “Sport” raporton se mesfushori turk do të nënshkruajë me Borussia Dortmund, si pasardhës i Henrikh Mkhitaryan, i cili është transferuar në Manchester United, përcjell “Lajmi.net”.

Turan nuk ka zënë vend në ekipin e Barcelonës.

Dhe, 29-vjeçari është i gatshëm të provojë një sfidë të re në Bundesligë te skuadra e Borussia Dortmund.

199-650x358

19-35

Temat
BotëSport

Të afërta