Nesër kujtohen të dëbuarit nga Medvegja, Bujanoci e Presheva

Nesër në Prishtinë do të kujtohen të dëbuarit, zhvendosurit dhe të shpërngulurit nga Medvegja, Bujanoci dhe Presheva.

Në një njoftim për media, bëhet e ditur se nesër në Prishtinë duke filluar nga ora 11:00 do të mbahet një tribunë publike.

Tribuna do të mbahet në selinë e Shoqatës së Ish-burgosurve politikë në Prishtinë.

unnamed-2-11-780x439

Temat
LajmeVend

Të afërta