Kryeministri vendos, Agani nuk është më ministër

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka liruar nga detyra ministrin e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Ferid Agani.

Ky vendim është marrë sot nga Mustafa pasi që Agani të premten ka kërkuar nga kryeministri që ta lirojë nga detyra.

Lexo edhe: Ferid Agani kërkon nga kryeministri ta lirojë nga detyra e ministrit

Kërkesa e Aganit vjen pasi që Prokuroria ka ngritur aktakuzë ndaj Aganit dhe 63 personave tjerë si të akuzuar për korrupsion.

Lexo edhe: Skandaloze: Në mesin e të akuzuarve të rastit “Stenta”, edhe ministri Ferid Agani dhe sekretari i Ministrisë së Shëndetësisë, Gani Shabani

aganiii

Temat
LajmeVend

Të afërta