Mediat e huaja ironizojnë huliganët: Merrni shembull shqiptarët dhe zviceranët

“Në kohën kur shohim skena brutale mes huliganëve rusë e anglezë dhe irlando-veriorëve e polakëve, kjo nuk ndodhi mes shqiptarëve dhe zviceranëve, “Festë në vend të përleshjes,” , në lidhje me ndeshjen Shqipëri-Zvicër, që përkundër fitores së kësaj të fundit, festuan të gjithë së bashku.

Në kohën kur Kampionati Europian fillon të bëhet më emocionues, jo rrallë ndodhin edhe përleshje mes huliganëve të kombëtareve respektive, si para, gjatë dhe pas ndeshjes mes Anglisë dhe Rusisë, luajtur në Marsejë, ku UEFA paralajmëroi edhe përjashtimin e tyre, në rast se gjeste të tilla përsëriten. “Festë në vend të përleshjes,” , në lidhje me ndeshjen Shqipëri-Zvicër, që përkundër fitores së kësaj të fundit, festuan të gjithë së bashku.

Tifozer

“Në kohën kur shohim skena brutale mes huliganëve rusë e anglezë dhe irlando-veriorëve e polakëve, kjo nuk ndodhi mes shqiptarëve dhe zviceranëve.
Natyrisht, pjesë e këtij mirëkuptimi është edhe lidhja që ekziston mes dy kombëtareve dhe lojtarëve mes veti.

” Pas ndeshjes Shqipëri-Zvicër, jo vetëm që nuk u raportua ndonjë incident, por edhe policia patrulloi me flamurin shqiptar. “Na e dhuruan fansat shqiptarë, si urim për fitore,” – tha zëdhënësi i trupës policore zvicerane, që qëndron pranë kombëtares së tyre në Francë

Temat
RajonSport

Të afërta