Formacionet zyrtare: Belgjika – Italia

Belgjika dhe Italia kanë publikuar formacionet zyrtare.

Takimi zhvillohet në kuadër të grupit E, ku pak çaste më parë barazuan Suedia dhe Republika e Irlandës (1:1).

Belgjika: Courtois; Ciman, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen; Witsel, Nainggolan; Fellaini, De Bruyne, Hazard; R. Lukaku.

Italia: Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Candreva, Parolo, De Rossi, Giaccherini, Darmian; Eder, Pelle.

Temat
BotëSport

Të afërta