Klitschko: Unë e dua Gjermaninë, por jam një Ukrainas

Ish-ylli i Boksit, Vitali Klitschko do të jetë i pranishëm në ndeshjen Gjermanit – Ukrainë që do të zhvillohet në kuadër të grupit C.

Ai ka thënë se e dashuron Gjermanin por është një ukrainas i vërtet dhe pret që Ukraina ta fitojë këtë ndeshje.

“Unë e dua Gjermaninë por jam një ukrainas dhe do ta mbështesë ekipin tonë.

Unë dua që ata të fitojnë, por edhe një barazim do të jetë një rezultat pozitiv, pasi jemi kundër ekipit më të mirë kombëtar në botë” ka thënë Klitschko për UEFA.com.

article-2582583-18852C6B00000578-399_634x434

Temat
BotëSport

Të afërta