Cana përjashtohet me të kuq (Foto)

Lorik Cana është përjashtuar me kartonin e dytë të verdhë në ndeshjen kundër Zvicrës.

Kapiteni i Kombëtares shqiptare mori kartonin e parë të verdhë në minutën e 23-të, ndërsa në një moment të dytë ai u tregua i pavëmendshëm.

Prekjen e topit me dorë në një moment rrëzimi, arbitri e ndëshkoi me karton të verdhë dhe ky ishte i dyti karton për të, ashtu që Cana e lëshoi fushën (37’).

Menjëherë pas, Blerim Xhemajli e goditi shtyllën nga gjuajtja e lirë.

cana

Temat
Sport

Të afërta