Gruaja gjuan mbulesën pasi fshati i saj çlirohet në Siri

Ky është momenti i gëzueshëm kur një grua iu gëzua fundit të ‘sundimit’ të ISIS, duke e hedhur mbulesën e zezë të imponuar nga grupi terrorist.

Kjo lloj veshje është një kod strikt i veshjes, i vendosur nga ISIS në zonat e pushtuara të Sirisë dhe Irakut.

Ky kod nënkupton se të gjitha gratë duhet të mbulohen nga koka deri në këmbë në të zezë, duke i mbuluar edhe fytyrat, transmeton Gazeta Express.

Fotografitë e kësaj gruaje duke e festuar lirinë u bënë menjëherë hit në rrjetet sociale.

3519f58e00000578-3635467-image-a-11-1465570843037_1465590280-3427565

3519f5d000000578-3635467-a-woman-removes-a-niqab-she-was-wearing-in-her-village-after-syr-m-10-1465570785375_1465590294-9779096

3519f5cc00000578-3635467-image-a-12-1465570845228_1465590300-7575759

Temat
BotëLajme

Të afërta