Gjendet e vdekur shkencëtarja e NASA-s

Policia është duke hetuar vrasjen e supozuar të shkencëtares së NASA-s, e cila u zhduk të shtunën, afër shtëpisë së saj në Merilend.

Trupi i 48-vjeçares, Tiffany Moisan, është gjetur në një zonë malore prapa dyqanit “Food Lion”, një ditë pasi që familjarët e shpallën zhdukjen e saj. Vetura e shkencëtares u gjet në parkingun e dyqanit. Trupi i shkencëtares është dërguar për autopsi.

Policët thonë se nuk kanë parë shenja të dhunës, por megjithatë preferojnë pritjen e raportit të autopsisë.

Keith Koehler, zëdhënëse e qendrës së NASA-s në Ishullin Uallops, Virxhinia, thotë se Moisan ishte shkencëtare që studionte oqeanet dhe fitoplanktonin. Sipas biografisë së saj, që shihet në uebsajtin e NASA-s, ajo kishte doktoruar në oqeanografi dhe merrej me të vërtetë me studimin e fitoplanktonit. Vrasja e saj, aktualisht, mbetet mister.

Temat
BotëLajme

Të afërta