Ozil e Pogba, vendim i çuditshëm për Ramazan

Mesut Ozil, Paul Pogba e disa futbollistë të tjerë të njohur të besimit islam, kanë bërë një përjashtim duke mos e agjëruar Ramazanin për shkak të obligimeve në “Euro 2016”.

Mesut Ozil, Paul Pogba, N’Golo Kante e Bacary Sagna janë vetëm disa prej futbollistëve të njohur të besimit islam.

Por, ata kanë bërë një përjashtim duke mos e zgjeruar Ramazanin për shkak të obligimeve me skuadrat përkatëse në “Euro 2016”.
Ramazani ka nisur të hënën kurse do të mbarojë më 5 korrik.

“Euro 2016” do të fillojë të premten dhe finalja zhvillohet më 10 korrik.

ByIcaf5IIAAAuN-

LONDON, ENGLAND - DECEMBER 05: of Arsenal during the Barclays Premier League match between Arsenal and Sunderland at Emirates Stadium, December 5, 2015 in London, England. (Photo by Stuart MacFarlane/Arsenal FC via Getty Images)

Temat
BotëSport

Të afërta