Hapet restoranti i parë në botë ku hyhet lakuriq (Foto)

Restoranti i Londrës, në të cilin duhet hyrë zhveshur, është shijuar për herë të parë nga londinezët të cilët shijuan darka krejtësisht natyrale, pasi restoranti u hap për publikun kohët e fundit.
“The Bunyadi”, restoranti i parë jo vetëm në Londër por edhe në botë që ofron një eksperiencë të tillë, operon pa elektricitet dhe gaz, dhe shërben ushqim në pjata të bëra me dorë nga balta dhe u kërkon klientëve që ta fikin celularin dhe madje t’i heqin rrobat, nëse dëshirojnë të hyjnë aty.

Para se të hyjnë në restorant, mysafirët dërgohen në një dhomë private ku i heqin rrobat dhe vishen me një fustan, të cilin mund ta mbajnë ose ta heqin gjatë ushqimit.

Ekziston edhe një seksion për ata me rroba, të cilët dëshirojnë të mbesin të veshur gjatë darkës. Ky restorant ka një listë “në pritje” prej 44,000 njerëzve, të cilët kanë rezervuar një darkë aty.

bunyadi_1465486353-2718113

image

Temat
Fun

Të afërta