Shqiptarja që fshihet pas suksesit të këtyre hiteve botërore (VIDEO)

Këngëtarja me prejardhje shqiptare Bebe Rexha, e cila jeton në Brooklyn të SHBA dhe e cila është njëra ndër këngëtaret që më së shumti po qarkullon në top listat botërore, njihet ndryshe edhe si një autore tekstesh shumë e kërkuar.

Kanali MTV ka shkruar një artikull për Bebe-n, e cila njihet edhe me nofkën Brooklyn Babe, se po mos të ekzistonte ajo, nuk do të ekzistonin as 8 hite shumë të mëdha.

Në vijim do të ju paraqesim listën prej tetë këngëve, tekstet e të cilave i ka shkruar vetë këngëtarja Rexha, por më posht lajmit mund edhe ti dëgjoni ato:

01. Eminem Feat. Rihanna – “The Monster”

02. Selena Gomez – Like a Champion

03. Cash Cash – Take Me Home ft Bebe Rexha

04. Pitbull – This Is Not A Drill Lyrics (feat. Bebe Rexha)

05. David Guetta ft Nicki Minaj, Bebe Rexha & Afrojack – Hey Mama

06. Tinashe ft. Iggy Azalea – All Hands On Deck

07. SHINee – Lucifer

08. G-Eazy x Bebe Rexha – Me, Myself & I

Temat
Showbiz

Të afërta