Kur Genta Ismajli dhe Ghetto Geasy i këndonin Ramushit! (Video)

Në vitin 2007 këngëtarja Genta Ismajli dhe reperi Getoar Selimi, kanë sjellur bashkëpunimin e tyre me këngën “Krejt e dinë”.

Bashkëpunimi i tyre ishte pritur mjaftë mirë nga publiku dhe kënga u bë një hit i asaj kohe.

Por pak kush e dinte se kënga ishte pjesë e fushatës në përkrahjeje të ish-kryeministrit Ramush Haradinaj, i cili në atë kohë ishte duke u akuzuar për krime lufte nga gjykata në Hagë, shkruan Magazina.al.

Pak ditë më pas Haradinaj u shpall i pafajshëm, por kënga vazhdon të dëgjohet edhe sot, ndërsa Genta e Geti mbeten “Shtet n’veti”.

2446009511_small_1

Temat
Showbiz

Të afërta