Metoda natyrale për rritjen e shpejtë të flokëve (VIDEO)

A keni ëndërruar më parë për flokë të gjata dhe të trasha?

Flokët mesatarisht rriten rreth 1.5 centimetra brenda një muaji, prandaj shumë femra e kanë vështirësi ta kenë pamjen të cilën gjithmonë e kanë dashur, transmeton Telegrafi.

Mirëpo, këtë proces të rritjes së flokëve mund ta shpejtoni vetëm me metodën e duhur!

Stimulimi i skalpit me masazh, ndukja dhe krehrja e tyre me furçë të butë janë ndër metodat më të mira natyrale për rritjen e flokëve më shpejt.

Këto e shtojnë qarkullimin e gjakut në gjëndrat e flokëve të cilat kërkojnë vlera ushqyese për flokët.

Sidoqoftë, përveç këtyre, më poshtë e keni edhe një video ku mund ta shihni një metodë tjetër natyrale për rritjen e flokëve më shpejt.

Përbërësit:

– Pluhur Amla/Kulumbrie

– Vaj organik kokosi /Telegrafi/

Temat
Shëndet

Të afërta