FOTO/ Mergim Mavraj ka një urim special për të gjithë

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Mergim Mavraj mbahet si një ndër lojtarët më besimtarë të fesë myslimane.

Ditën e sotme në kuadër të Ramazanit, Mavraj gjatë postimi në rrjetin social ‘Facebook’ tregon dashurinë dhe malli për nënën e tij e cila gatuan për të ngrënë iftarin edhe syfyrin.

Ky është postimi i plotë i Mergim Mavraj:
Ramazani! Prej se largu, mezi pres me mall me u taku me ty oh nana ime, te zgjohem se bashku me ty per te ngrene iftarin edhe syfyrin. Qofshin te bekuara duart e nenave Shqiptare qe gatuajne per familjet e tyre ne kete muaj te bekuar dhe ku sakrifica eshte kenaqesi.

Screenshot_2-21

Temat
SportVend

Të afërta