Ekipi i Skëndërbeu dënohet nga UEFA

Ekipi i klubit të Skëndërbeut dënuar është nga ana e UEFA-s pas akuzave të ngritura ndaj klubit korçar për trukim të ndeshjeve.

Klubi juglindor është dënuar me 100 mijë euro gjobë dhe me një vit mospjesëmarrje në Kupat e Europës.

Megjithatë ende nuk është konfirmuar gjithçka zyrtraisht.

Nëse Skëndërbeu ka marrë dënimin e lartpërmendur, atëherë në Champions League na Shqipëria përfaqësohet nga Partizani dhe jo nga klubi korçar.

download

Temat
RajonSport

Të afërta