Ukraina në epërsi, goli i dytë me rastin e dytë

Ukraina ka kaluar në epërsi në takimin ndaj Shqipërisë.

Ukrainasit ashtu si në pjesën e parë në rastin e parë të pjesës së dytë shënuan.

Yarmolenko u gjend para golit shqiptar, ku tronditi Etrit Berishën pas një harkimi të sakt.

Ishte ky goli i 25-të në karrierën e Yarmolenkos dhe është golashënuesi i dytë më i mirë në histori Ukrainës pas Andryi Shevchenkos.

Temat
RajonSport

Të afërta