Murat Mehën e ftojnë në mbledhje e rrugës e sulmojnë me ngjyrë! (Video)

Ka disa muaj që deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje nuk po marrin pjesë në Komisione Parlamentare. Ndërkaq në mbledhjen e Komisionin për Integrime Evropiane kanë shkuar të marrin pjesë edhe përfaqësuesit Vetëvendosjes, Shqipe Pantina e Glauk Konjufca.

Kryetari i Komisionit për Demarkacioni, Murat Meha ishte paraparë të fliste në këtë mbledhje, mirëpo atij i është pamundësuar pjesëmarrja në këtë mbledhje. Arsyeja ishte se disa aktivistë të Lëvizjes “Vetëvendosje” rrugës për të marrë pjesë në Kuvend është sulmuar.

Ndërsa ky më poshtë është njoftimi i plotë i “Vetëvendosjes” për sulmin ndaj Mehës:

Makina e Murat Mehës, sot u gjuajt me ngjyrë të kuqe. Murat Meha si drejtues i Komisionit për Demarkacionin me Malin e Zi është një prej përgjegjësve kryesorë për faljen e mbi 8000 hektarëve të territorit të Kosovës.

Lëvizja VETËVENDOSJE! do të vazhdojë aksionet e saj simbolike dhe të drejtpërdrejta, deri në anulimin e kësaj marrëveshjeje.

Kosova nuk ka tokë për të falur!

Temat
LajmeVend

Të afërta